logo

Eda Kulaksız

İstanbul Universitesi İngilizce İşletme eğitimi ardından kurumsal firmalarda ticari ve proje yonetimi alanlarında toplam ondört sene çalıştıktan sonra kızımın doğumuyla birlikte kurumsal çalışma hayatımı noktalayıp, Yemek (ve Prop) Stilisti ve Fotoğrafçısı olarak çalışmaya başladım.

Fotoğraf, babamın ve amcaların işi sebebiyle hayatımın hep bir parçası olmuştu ama fotoğraf çekmeye 2008 yılında hobi olarak başladım ve 2012 yılında profesyonel olarak yemek fotoğrafçılığına yöneldim. Yemek fotoğrafı ve yemek stilistliği konularında, katıldığım çeşitli workshoplarla, online kurslarla ve kitaplarla uzmanlaştım.

2012 Yılından itibaren başlayan bu süreçte pek çok marka için yapılan çekimlerde hem fotoğrafçı hemde stilist olarak yer aldım.  Ziyaret ettiğim değişik ülkeler sayesinde hem yemek kültürümü geliştirirken hem de prop arşivimi zenginleştirdim. Edindiğim tüm bilgi ve ekipmanı çekimlerimi daha da zengin hale getirmek için kullanmak ayrı bir keyif benim için.

Bir süredir sürdürdüğümüz Arya Çikolata markası ile de artizan çikolata üreterek keşfettiğimiz tatları gerçek çikolata meraklılarının beğenisine sunuyoruz.